Logging and other works

Pjauname medelius savaime užaugusius nenaudojamoje žemės ūkio paskirties žemėje. Kol medeliai nepasiekė 20 metų amžiaus, savininkas turi teisę juos nusipjauti, jei nenori auginti miško. Šiame plote nupjautus stiebus ir visas šakas išvežėme ir susmulkinome su savo Heizohak smulkintuvu į biokurą. Kelmus nutepėme rondapu, norėdami sustabdyti kelmų atžėlimą. 20014m. Baltašiškė.

Atlikome pavojingų ir neperspektyvių medžių kirtimą miško sklype, kurį savininkai naudoja poilsiui. Saugodami paklotę ir norėdami išvengti valksmų darymo naudojame mini traktorių medienai ir šakoms ištraukti. Darbas mažiau našus nei su dideliu traktoriumi, galinčiu hidromanipuliatoriumi pasikrauti medieną. Tačiau šiuo atveju savininkai sutiko mokėti didesnę kainą už nepažeistą miško išvaizdą.

Dėl gaisro pavojaus turėjome skubiai paimti kirtimo liekanas iš pakelės. Čia buvo miške išpjauti sausuoliai ir su visomis šakomis ištraukti į pakelę. Po sausų orų buvo kaip parakas. Su miškovežiu vežti neekonomiška, tačiau siųsti dėl mažo kiekio smulkintuvą ir kitą techniką skiedrai vežti irgi neapsimokėjo. Iš tokio miškovežio su Heizohak smulkintuvu primalėme netoli 20 edvinių kubų biokuro. 2010m. Kalniai.

Laukuose išpjautus krūmus vežame su traktoriumi HEMEK prie gero kelio, kur galėsime susmulkinti į biokurą. Įvertinus krūmų pjovimo benzopjūklais, surinkimo į krūveles rankomis ir pervežimo iki smulkinimo vietos savikainą paaiškėjo, kad pagaminto biokuro kaina nepadengė išlaidų. 2014m. Mockava