Žerglės

Jei turite teisę rėžti biržes vien tik savo miškuose, Jums verta įsigyti mūsų siūlomas žergles, nes jos kainuos ne ką daugiau nei specialisto pasamdymas biržės ar pagamintos medienos tūrio nustatymui, tačiau tarnaus daugelį metų ir taip sutaupys Jūsų pinigus. Jei pageidausite, už simbolinę kainą pridėsime kompiuterio programėlę tūriui skaičiuoti ir žerglių teisingo naudojimo instrukciją.

Žerglės naudojamos medžio arba medienos sortimento tūrio nustatymui matuojant skersmenį. Praktiniais (ne moksliniais) tikslais tūris nustatomas pagal specelias lenteles. Medžių matavimui praktikoje reikalinga skalė sudalinta storumo laipsniais kas 4 cm (8,12,16,20,24,28 ir t.t.)  tačiau jei žergles planuojama naudoti ir sortimentų matavimui, reikalinga skalė kas 1 cm.

Svarbu, kad žerglės būtų pagamintos iš medžiagos, praktiškai nekeičiančios matmenų  dėl drėgmės ir temperatūros pasikeitimų, atsparios dilimui. Svarbu, kad žerglių kojelės būtų tiksliai statmenos matuoklei, o slankiojanti kojelė judėtų lengvai neprarasdama statmenumo. Pavyzdžiui, jei matuojant 10cm skersmenį bus padaryta 0,5 cm paklaida, tūris bus nustatytas su 10 proc. paklaida.

Žerglės gali būti įvairaus matuoklės ilgio, tačiau jei matuoti teks nedaug, šiek tiek ilgiau sugaišus ir su trumpa matuokle galima pamatuoti storą medį. Patarsime, kaip tai padaryti.

Žerglės

Augančių medžių ir sortimentų skersmeniui matuoti...

Informacija rengiama

Aprašymą pateiksime vėliau