Noriu parduoti mišką su žeme

Prieš parduodant mišką su žeme (parduodant nuosavybės teisę į žemę), apgalvokite tokius dalykus:

  1. Kokia turimo miško vertė Jūsų giminei (buvusi gimtinė, pasodinti atmintini medžiai ir kt.).
  2. Kokio dydžio pajamas bus galima gauti kertant mišką dabar, po 10 metų, po 20 metų.
  3. Ar prasmingai ir patikimai investuosite gautus pinigus, nes mišką galima vertinti kaip terminuotą indėlį, kurio “palūkanos“ garantuotos ( net nieko nedarant didėja priaugančio medienos tūrio vertė) ir nepriklauso nuo politikos, krizių ar bankų gobšumo.

Jei vis tik nutarėte nuosavybės į mišką atsisakyti, pirmiausia turite pasiūlyti pirkti bendrasavininkams, jei tokie yra. Pasiūlyti reikia oficialiai, per notarą, nurodant kainą. Kad bent apytikriai įsivaizduoti miško vertę, galima paskambinti pagal skelbimus “Perku mišką”. Taip pat apytikriai galite sužinoti užpildę paklausimo formą teksto apačioje. Jei bendrasavininkas neperka ar jų nėra, tada kreipiatės į Nacionalinę žemės tarnybos skyrių tos savivaldybės, kurioje yra miškas. NŽT pasiūlys sklypą kaimynams ir pateiks Jums pažymą, jei kaimynai atsisakys pirkti. Tada nuosavybę į mišką galite parduoti savo pasirinktam pirkėjui už kainą ne mažesnę, nei siūlėte kimynams.

Sandoris forminamas pas notarą. Geodeziniai matavimai neprivalomi, tačiau jei pirkėjas primygtinai reikalauja, aptarsime tai, kai užpildysite paklausimą teksto apačioje.

Paklausimo forma